Zaprawa wyrównująca – zastosowanie

Rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest tak duże, że deweloperzy nie nadążają z budowaniem nowych mieszkań.

Bardzo duża liczba osób decyduje się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Mieszkanie odebrane od dewelopera będzie znajdowało się w stanie surowym to znaczy, że będzie trzeba wykończyć je od samych podstaw. Wymaga to wiele pracy i poświęcenia sporej ilości czasu na zakup odpowiednich materiałów, które będą wykorzystanie podczas remontu.

Wykończenie mieszkania z rynku pierwotnego

Wykańczając mieszkanie zakupione na rynku pierwotnym trzeba zacząć od położenia zaprawy wyrównującej na podłodze i ścianach, aby była możliwość ułożenia podłogi i pomalowania ścian.

Oprócz tego czeka również wykończenie łazienki – położenie płytek na ścianach i instalacja całej ceramiki. Urządzenie kuchni i poszczególnych pokoi w mieszkaniu.

Zaprawa wyrównująca – do czego służy

Zaprawa wyrównująca – jest przeznaczona do wyrównywania podłóg i ścian. Może być również zastosowana jako podkład do położenia podłogi. Sprawdzi się również jako wypełniacz szczelin i dziur.

Można ją stosować do wypełnienia szczeliny pomiędzy ścianą, a ramą okna oraz jako wypełniacz przy futrynach.

Powinna być nanoszona na ściany i podłogi betonowe oraz murowane z zastosowaniem elementów ceramicznych.

Zaprawy te są zrobione w ten sposób aby były odporne na mrozy oraz wilgoć.