Co sprawdzić przed zakupem ekspresu kapsułkowego?

W dzisiejszych czasach ekspresy do kawy występują w tak wielu wariantach, że znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno stanowić żadnego problemu. Dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia na kapsułki. Są one funkcjonalne, a zarazem proste w obsłudze. Dodatkowym plusem są niewielkie wymiary oraz podręczny kształt. Jest to wybór odpowiedni do każdej kuchni. Oczywiście przed zakupem odpowiedniego sprzętu należy sprawdzić wszystkie podstawowe parametry. To właśnie one wpływają na komfort codziennej eksploatacji.

Spieniacz do mleka

Osoby, które preferują kawę z mlekiem powinny sprawdzić, czy ekspres do kawy posiada spieniacz. Znacząco zwiększa on zakres możliwości. Jest to idealna opcja dla tych, którzy stawiają na funkcjonalność. Oczywiście białą kawę można uzyskać również poprzez zakup specjalnych kapsułek. Posiadają one w sobie sproszkowane mleko. Takie urządzenia nie pozwalają jednak na użycie świeżej śmietanki, co dla niektórych jest dużym minusem.

Warto dodać, że niektóre modele pozwalają na swobodną regulację parametrów. Dzięki temu można przygotować kawę bardzo mocną, średnią lub słabą. Wszystko uzależnione jest od osobistych upodobań.

Poziom ciśnienia

ekspres do kawy

Poziom ciśnienia bezpośrednio wpływa na moc kawy. Im jest ona mocniejsza, tym intensywniejszy smak oraz aromat. Oczywiście każdy ma zupełnie inne upodobania. Nie można jednoznacznie stwierdzić, które urządzenie sprawdzi się lepiej. Standardowe ciśnienie wynosi 15-19 bar, jednak w warunkach domowych spokojnie sprawdzą się słabsze modele.

Duże znaczenie ma również pojemność zbiornika na wodę. Dobrze, jeśli wybrany model posiada wbudowane filtry, sprawdź tutaj ofertę https://www.sferis.pl/ekspresy-do-kawy-1902. Dzięki nim smak kawy będzie o wiele lepszy. Zmniejszają one ryzyko przedostania się osadów do gorącego napoju. Doskonale wpływają one również na stan urządzenia. Istnieje mniejsza szansa na to, że ulegnie ono przedwczesnemu uszkodzeniu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że filtry mogą ulec wyeksploatowaniu. Z tego względu istotne jest ich regularne czyszczenie, czy też wymiana.