Jaki czajnik elektryczny wybrać

Dobry czajnik elektryczny przyda się w każdym domu, dlatego też warto postawić na wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu będzie można szybko przygotować swój ulubiony gorący napój.

czajnikPojemność

Przeglądając czajniki elektryczne dostępne na półkach sklepowych warto zwrócić uwagę na ich pojemność, która powinna być idealnie dopasowana do ilości domowników. W jednej szklance mieści się zazwyczaj około 250ml wody, dlatego też czajnik o pojemności 1l pozwoli przygotować 4 szklanki herbaty albo kawy. Przy większej rodzinie warto postawić na czajniki o większej pojemności. Dla singli i par najlepszym wyborem jest mniejszy sprzęt o pojemności 0,5l. Warto wspomnieć także i o tym, że każdy czajnik ma podaną minimalną ilość wody, którą trzeba wlać przed zagotowaniem.

Rodzaj grzałki

Za ogrzewanie wody jak powszechnie wiadomo odpowiada grzałka, dlatego też warto zwrócić na nią szczególną uwagę. W dzisiejszych czasach producenci w swoich urządzeniach stosują dwa rodzaje grzałek. Pierwszą z nich jest grzałka spiralna, która wymaga większej ilości wody do zagotowania. Największą wadą grzałek spiralnych jest to, że bardzo szybko osadza się na nich kamień, przez co znacząco skraca się żywotność samej grzałki. Drugim rozwiązaniem są grzałki płytowe, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Olbrzymią zaletą grzałki płytowej jest to, że do zagotowania wody potrzebna jest tylko niewielka ilość wody. Dzięki całkowitemu zakryciu na grzałce nie osadza się kamień i osad.

Moc grzałki ma znaczenie

Oprócz rodzaju grzałki należy zwrócić szczególną uwagę także na jej moc. W zależności od klasy grzałki spiralnej moc czajnika może wynosić od 200 do 2200 W. Jeżeli chodzi o grzałki płaskie to moc może wynosić z kolei od 600 do 3100 W. Większa moc grzałki jak łatwo się domyśleć oznacza szybsze zagotowanie się wody. Nie można zapominać jednak i o tym, że większa moc wiąże się także z większym zużyciem prądu. Dobierając odpowiednią moc grzałki do swoich indywidualnych potrzeb, ogromną ilość znajdziesz na sferis.pl/czajniki-1899, będzie można znacząco ograniczyć rachunki za prąd.