Jaką wyciskarkę wybrać?

Planując zakup wyciskarki należy przede wszystkim określić podstawowe parametry. Dobrej jakości urządzenie wcale nie musi być drogie. Wystarczy jedynie poświęcić chwilę na jego znalezienie. W sklepach z sprzętem AGD można znaleźć szereg interesujących modeli, które wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i precyzją wykonania. Rozsądniej jest postawić na sprzęt renomowanej marki, która cieszy się uznaniem wśród użytkowników. Zmniejszy to ryzyko nieudanego zakupu.

Wyciskarka jednoślimakowa

wyciskarki

Wyciskarki jednoślimakowe mogą, ale nie muszą posiadać ostrzy. Wybór zależy głównie od własnych preferencji. Modele z ostrzami pracują o wiele szybciej, co stanowi niewątpliwą zaletę. Ich minusem jest cena, która jest nieco wyższa. Należy również zaznaczyć, że taka wyciskarka pozbawia sok cennych składników odżywczych. Osoby, które cenią sobie pełnowartościowe napoje powinny postawić na model bez ostrzy.

Wyciskarka dwuślimakowa

Wyciskarka z dwoma ślimakami są o wiele sprawniejsze, niż jendoślimakowe. Wyróżniają się one wyższą efektywnością pracy, co z pewnością usatysfakcjonuje osoby, które mają zamiar często korzystać z urządzenia. W krótkim czasie można uzyskać pełnowartościowy sok, który będzie przepełniony składnikami odżywczymi, witaminami i minerałami. Nie należy jednak spodziewać się ekspresowego wyciskania, gdyż jest to niemożliwe. Będzie to dobry wybór dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają zdrowie.