Nowoczesne zawiasy meblowe i taśmowe

Na naszym rynku jest bardzo wiele mniej lub bardziej skomplikowanych zawiasów do mebli, dlatego też wybranie tych najlepszych może być w wielu przypadkach naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Klasyczne zawiasy meblowe są przeważnie płaskie i dają się bardzo szybko rozłączać. Na naszym rynku możemy znaleźć zwykłe zawiasy, które montowane są w tanich meblach oraz zawiasy ozdobne, które z kolei montowane są w meblach z wyższej półki. W dzisiejszych czasach zawiasy meblowe dostępne są najczęściej w kolorze srebrnym – chromowanym oraz złotym (zawiasy ozdobne).

Taśmowe zawiasy

Na półkach sklepowych bardzo często spotkać można także taśmowe zawiasy. Są to bardzo długie zawiasy, które stosuje się głównie przy bardzo dużych i ciężkich meblach. Osoby, które planują zakup zawiasów taśmowych muszą pamiętać o tym, że należy mocować je zawsze w trzech różnych punktach. Zawiasy taśmowe powinny być mocowane na końcach i dodatkowo po środku. Pomiędzy zawiasy należy wkładać także pośrednie wkręty.  

Wysoka jakość wykonania

W przypadku zawiasów taśmowych bardzo ważną kwestią jest ich jakość wykonania, dlatego też należy rozglądać się za markowymi zawiasami, które sprawią że korzystanie z dużych mebli nie będzie sprawiać żadnego kłopotu.

Oznaczone ,