Tradycyjne i nowoczesne kosze na pranie

Oferta dostępnych na rynku koszy na bieliznę do prania jest niezwykle bogata i różnorodna. Od najprzeróżniejszych wzorów, kolorów i kształtów, aż po tradycyjne plastikowe lub wiklinowe kosze. Każda, nawet najbardziej wymagająca pani domu znajdzie to, co akurat najbardziej jej odpowiada. Są jednak pewne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę wybierając kosz na pranie. Chodzi tutaj przede wszystkim o funkcjonalność oraz wygodę stosowania.

Kosze z tworzyw sztucznych

Charakteryzują się dość wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a ich niewątpliwie ogromnym atutem jest łatwość czyszczenia. Taki kosz można swobodnie umyć pod bieżącą wodą przy pomocy detergentu. Są także doskonale wentylowane, dzięki czemu pranie nie „dusi się” w środku.

Ostatnio bardzo modne stały się także kosze silikonowe, które spełniają dwojaką funkcję. Służą jednocześnie jako kosz do zbierania brudnej, oraz przenoszenia czystej bielizny. Dzięki nowoczesnemu wzornictwu oraz bogatej kolorystyce pasują do każdej łazienki

Tradycyjne kosze na pranie

Kosze wiklinowe są bardzo estetyczne i eleganckie. Psują do łazienek urządzonych w stylu prowansalskim i stylu retro. Stanowią alternatywę dla koszy plastikowych. Są doskonale wentylowane, a ich czyszczenie polega głównie na wypraniu materiałowego worka umieszczonego w środku.