Maty na podłogę – ochrona i bezpieczeństwo

Wszystkie podłogi, niezależnie od tego z jakiego materiału są wykonane, są narażone na przetarcia, uszkodzenia i zabrudzenia. Zdarza się również, że wykonane są z materiału, który stwarza niebezpieczeństwo poślizgnięcia, jeśli podłoga jest mokra. Rozwiązaniem na te problemy – zarówno w domach, jak i w miejscach pracy i przedsiębiorstwach – jest mata na podłogę.

Maty biurowe

Zastosowanie maty podłogowej w biurach jest powszechne w miejscach, gdzie pracownicy korzystają z krzeseł obrotowych z kółkami, a więc najczęściej przy biurkach. Wytarta, zniszczona podłoga nie wygląda estetycznie i nie wpływa korzystnie na wizerunek firmy. Ochronna mata na podłogę jest w takim wypadku doskonałym rozwiązaniem. Producenci oferują szeroki wybór mat podłogowych. Wydaje się jednak, że w przypadku biura najlepiej sprawdzą się gładkie, nierzucające się w oczy wzory – przezroczyste lub w jasnych, stonowanych barwach.

Maty antypoślizgowe

Wszędzie tam, gdzie istnieje zwiększone ryzyko występowania nieszczęśliwych wypadków spowodowanych rozlanymi płynami, znajdują zastosowanie maty antypoślizgowe. Położona na podłogę mata antypoślizgowa zwiększa bezpieczeństwo użytkowników. Taki rodzaj maty może być wykorzystywany nie tylko w zakładach przemysłowych, ale również na schodach i w łazienkach. Szczególnie chętnie wybierany jest przez rodziców dbających o bezpieczeństwo swoich dzieci.

Oznaczone