Najpopularniejsze oprawy schodowe

Każde dodatkowe źródło światła jest bardzo cenne, zwłaszcza jeżeli w danym pomieszczeniu panuje przytłaczający półmrok. O dodatkowe oświetlenie warto zadbać zwłaszcza w przedpokojach czy na korytarzach, gdzie zazwyczaj nie ma dostępu do światła dziennego. Dobrym pomysłem jest oprawa schodowa kanlux. Na co warto zwrócić uwagę wybierając konkretny produkt?

Sposób montażu

To w jaki sposób montowana będzie oprawa schodowa ma kluczowe znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy jej montaż zostawiło się na sam koniec. Są dwie metody montażu oprawy schodowej – podtynkowa oraz natynkowa. Pierwsza z nich wymaga kucia ściany, aby umieścić w niej specjalną puszkę. Drugi rodzaj montażu oprawy schodowej jest o wiele mniej inwazyjny – wymaga jedynie przyczepienia jej przy pomocy specjalnej taśmy.

Jakie światło będzie odpowiednie?

Przystępując do wyboru oprawy schodowej warto zastanowić się, czy ma to być element stricte dekoracyjny, czy ważna będzie jednak też jego funkcjonalność. W zależności od tego, można zamontować oprawę o różnej mocy. Również przy wyborze koloru oświetlenia pozostawiona jest klientowi wolna ręka. Najpopularniejsze jest oświetlenie w kolorze białym, jednak przy nowoczesnym designie pomieszczeń dobrym rozwiązaniem może być również czerwień.

Oznaczone