Suszarki do włosów – na co zwrócić uwagę?

Suszarka do włosów jest bez wątpienia niezbędnym sprzętem użytku codziennego, przydatnym zarówno w domu, jak i na wyjeździe. Stąd w sprzedaży roi się od rozmaitych modeli – tych w pełni profesjonalnych jak z zakładu fryzjerskiego, o dużej mocy, doskonale radzących sobie z długimi, gęstymi włosami oraz wersji turystycznych ze składaną rączką, przewożonych w estetycznym pokrowcu na zamek błyskawiczny.

Na jakie cechy suszarki do włosów warto zatem zwrócić uwagę? Decyzję ułatwi wstępne zdefiniowanie swoich potrzeb. Czy włosy są krótkie i delikatne czy wręcz przeciwnie – długie i grube? Czy suszarka używana będzie przede wszystkim stacjonarnie w domu czy często zabierana na wyjazdy służbowe oraz typowo turystyczne? Czy urządzenie ma służyć również stylizacji i modelowaniu włosów?

Wyżej wymienione czynniki będą miały decydujące znaczenie przy zakupie odpowiedniej suszarki. Te o większej mocy – od 1600 W do 2300 W szybko radzą sobie z długimi, gęstymi włosami. Lekkie, składane modele zmieszczą się do torby podróżnej. Natomiast wszelkie dodatkowe funkcje, w które obecnie wyposaża się już praktycznie profesjonalne suszarki do włosów będą miały zastosowanie przy tworzeniu oryginalnej fryzury. Należą do nich nakładki prostujące czy zapobiegające kręceniu się włosów generatory jonów. Co więcej, zdrową pielęgnację ułatwia regulacja temperatury oraz chłodny nawiew – funkcje już standardowe dla większości suszarek do włosów.

Oznaczone