Jaki uchwyt ścienny na telewizor warto wybrać?

W bardzo wielu salonach niestety nie ma możliwości postawienia sprzętu telewizyjnego na półce albo regale, dlatego też dobrym pomysłem jest inwestycja w solidny uchwyt ścienny na telewizor.

Na co zwrócić uwagę wybierając uchwyt ścienny na telewizor ?

W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na standard mocowania, a dokładniej mówiąc na rozstaw otworów montażowych. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się standard VESA 200×200 albo VESA 300×300. Osoby, które nie mają możliwości sprawdzenia rozstawu powinny postawić na uchwyty uniwersalne, które pasować będą tak naprawę do każdego sprzętu. Uniwersalny uchwyt ścienny na telewizor ma jedną bardzo ważną zaletę, znajdziesz je w sklepie Sferis. Przy wymianie starego telewizora na nowy, nie trzeba inwestować w nowy uchwyt, gdy zmieni się rozstaw.

Waga telewizora ma znaczenie

Jednym z najważniejszych parametrów jest oczywiście waga telewizora, o której zapomina wielu użytkowników. Wybierając nowy uchwyt należy sprawdzić jaki producent dopuszcza maksymalny udźwig. Nowoczesne telewizory mogą mieć bardzo dużą przekątną, dlatego też ich waga może być dość spora.

uchwyty ścienne na telewizorRegulacja kąta nachylenia

Dobry uchwyt ścienny na telewizor powinien oferować także regulacje kąta nachylenia. Dzięki optymalnemu kątowi widzenia będzie można osiągnąć maksymalną jakość wyświetlonego obrazu. Uchwyty tego typu doskonale sprawdzą się, gdy telewizor zawiesza się bezpośrednio przed miejscem do siedzenia. Przy nowoczesnych uchwytach kąt nachylenia przeważnie mieście się w przedziale od -15 do 15 stopni. Pamiętać należy także o tym, że niektóre modele niestety nie posiadają możliwości regulacji ani w poziomie, ani w pionie.

Przydatna funkcja Pivot

W dzisiejszych czasach bardzo przydać może się funkcja Pivot, która jest najlepszym wyborem dla telewizorów LCD. Bardzo wiele uchwytów dostępnych na rynku umożliwia obracanie ekranu o 360 stopni. Osoby, które chcą ustawić ekran w pozycji pionowej powinny zwrócić szczególną uwagę właśnie na tą przydatną funkcjonalność.