Jaką lodówkę wybrać?

Wiele osób uważa, że dom nie może istnieć bez książek. Równie duża liczba osób uważa, że prawdziwy dom nie może nie mieć telewizora. A tak naprawdę dom to miejsce, gdzie stoi lodówka i wszystkie ulubione przysmaki i pyszności. A jaka właściwie powinna być to lodówka, aby w pełni zadowalać kulinarne, ale i logistyczne potrzeby domowników?

Wolnostojąca, czy do zabudowy?

Kupując nową lodówkę, trzeba przede wszystkim przed zakupem określić jej rodzaj. Czy ma to być lodówka wolnostojąca, czy może taka, którą umieszcza się w zabudowie kuchennej? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

Zdecydowanie największą zaletą lodówki do zabudowy jest jej estetyka. Poprzez zabudowanie jej w jednolitą kuchenną zabudowę, staje się ona doskonale wkomponowana w całość kuchni i jej aranżacji.

Natomiast lodówka wolnostojąca to przede wszystkim mniejszy koszt zakupu oraz łatwiejszy serwis w przypadku awarii.

Wymiary lodówek

Ten parametr może się wydawać dość dziwny dla kogoś, kto kupuje lodówkę wolnostojącą i ma możliwość ustawienia jej, gdziekolwiek tylko zechce. Są jednak takie kuchnie, które mają specjalnie zaprojektowaną wnękę na lodówkę, i konieczne jest dobranie do je wymiaru określonej wielkości lodówki. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet pojedyncze centymetry mogą mieć znaczenie w sytuacji jej zmieszczenia się lub nie.

Głośność lodówki

Nowoczesne lodówki są bardzo cichymi urządzeniami w porównaniu z tymi używanymi przez naszych rodziców w czasie ich młodości. Nie mniej są na rynku modele głośniejsze i cichsze, co w przypadku małego mieszkania w bloku może mieć bardzo duże znacznie. Tym bardziej, jeśli kuchnia jest tylko aneksem w większej przestrzeni mieszkalnej, i jej odgłosy mogą być słyszane w całym mieszkaniu.

Klasa energetyczna

Jest to parametr, na który mało osób zwraca uwagę, a jego odpowiednie dobranie pozwala na zaoszczędzenie nawet do 200 złotych w ciągu roku. Przyjmuje się, że powinno się kupować lodówki o klasie nie mniej niż A, jednak nie znaczy to, że te o jeszcze wyższych klasach można pominąć.

Lodówki dostępne w ofercie: https://www.sferis.pl/lodowki-1909