Ubrania robocze to nie wszystko. Konieczne są jeszcze dodatki.

Wiele osób przywiązuje sporą uwagę do ubrań roboczych. Bez względu na to czy wykonują proste prace przydomowe czy prace zawodowe, zawsze dbają o to by mieć robocze spodnie, koszule czy bluzki. Niestety takie osoby zapominają często, że ubrania robocze to nie wszytko. Potrzebne są również dodatkowe elementy stroju.

Buty

Bardzo ważny element stroju roboczego. Buty robocze powinny być bardzo dobrej jakości. Istotne jest to, by były dopasowane do charakteru wykonywanych prac. Przy pracach przydomowych sprawdzą się po prostu zwykłe i mocne buty. Przy bardziej skomplikowanych pracach obuwie już trzeba dobierać. Inne konieczne jest dla osoby, która dźwiga ciężary, które mogą spaść na nogę, inne zaś dla osoby, która pracuje lekko ale w niskiej temperaturze.

ubranie pilarza
źródło: BHP-Gabi

Rękawice

Niezbędny dodatek do ubrania roboczego. One także musza być dobrane do charakteru wykonywanej pracy. Rękawice pracownika fizycznego powinny po prostu ułatwiać pracę, rękawice elektryka powinny zaś już chronić przed porażeniem prądem. Przy przenoszeniu ciężarów zaś przydadzą się rękawice z powłoką gumową, poprawiającą chwyt i minimalizującą ryzyko wysunięcia się przenoszonego przedmiotu z rąk.

Kask

Nie każdy wie lub zwraca uwagę na to, że przy wykonywaniu danej pracy konieczny jest kask ochronny. Do wyboru najlepszego również trzeba przywiązać sporo uwagi. Inny kask konieczny będzie dla pracownika, któremu może spaść coś na głowę, inny zaś dla pilarza pracującego w lesie czy pracownika operującego kosą spalinową,

Podsumowując

Warto przywiązywać uwagę nie tylko do odzieży roboczej, ale też dodatków, które czasem są konieczne. Dobre buty, kask, rękawice to tylko przykłady. Takie elementy stroju roboczego jednak warto zakupić. Powinniśmy z nich korzystać.