Klej do szkła – jakie rozwiązania się wykorzystuje

Szkło to rzecz jasna materiał, który dość łatwo ulega uszkodzeniom, w związku z tym jeśli pojawia się z tym problem trzeba będzie zastanowić się w jaki sposób ewentualne uszkodzenia usunąć. Wydawać by się mogło, że uszkodzone elementy ze szkła nie będą się nadawały do naprawy, jednak jest inaczej, stosuje się metody, dzięki którym również klejenie szkła również staje się możliwe. 

Klej do szkła – jakie produkty są wykorzystywane?

klej do szkła

Klej do szkła, z jakim obecnie najczęściej się spotykamy to rozwiązanie, w którym wykorzystywane są spoiwa epoksydowe, akrylowe oraz poliuretanowe. Takie rozwiązanie pozwala na połączenie szkła i dość szybko dochodzi również do szybkiego łączenia, które wynika z tego, że klej utwardza sie wilgotnością, która znajduje się w powietrzu. Najczęściej stosuje się kleje jednoskładniowe, bądź przy klejach epoksydowych będą to produkty dwuskładnikowe. Istotne jest to, że klej, który wykorzystuje się do łączenia szkła nie zostawia po sobie śladu, charakteryzuje się przeźroczystą formą. 

Kleje do profesjonalnych zastosowań 

Istnieją obecnie różne produkty do klejenia szkła, jeśli jednak mają to być zastosowania profesjonalne trzeba mieć do dyspozycji klej pochodzący od dobrych producentów, którzy będą w stanie zagwarantować skuteczne łączenie szkła w taki sposób, że nie będzie obaw o to, że klej szybko przestanie działać i ponownie będzie trzeba szukać sposobu na to jak elementy szklane będzie można ze sobą połączyć. Warto mieć to na uwadze i faktycznie wybierać kleje od dobrych producentów.