Jak wykorzystać tynk mozaikowy Ceresit?

Tynk mozaikowy Ceresit jest dekoracyjną powłoką, która powstaje z połączenia naturalnego kruszywa z sylikonowo-akrylową masą żywiczną.

Tynk mozaikowy Ceresit Budujmy jest stosowany do w celu dekoracji oraz ochrony miejsc szczególnie narażonych na wszelakiego rodzaju zabrudzenia.

Jego główną zaletą jest bardzo duża elastyczność w porównaniu z klasycznym tynkiem. Tynk mozaikowy Ceresit posiada bardzo mały stopień nasiąkania wodą, dlatego można go spokojnie czyścić i myć. Tynk mozaikowy znajduje bardzo szerokie zastosowanie zarówno na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz, ze względu na swoje właściwości odporu na działanie czynników atmosferycznych. Stanowi dzięki temu dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią oraz jest bardzo łatwy w utrzymaniu go w czystości.

Tynk mozaikowy Ceresit szczególnie zdaje egzamin, kiedy wykańczamy nim ściany szczególnie narażone na kontakt z zabrudzeniami. Pokrywamy nim ściany pod szafkami kuchennymi, ścinę z kominkiem, ozdobne panele ścienne. Bardzo często tynkiem mozaikowym pokrywamy klatki schodowe, które są bez przerwy narażone na dotykanie dłońmi, zwłaszcza przez dzieci. Bardzo ładnie wyglądają pokryte tynkiem mozaikowym Ceresit ozdobne kolumny w salonie czy sztukaterie.

Na zewnątrz wykorzystujemy tynk mozaikowy do wyeksponowania gzymsów, cokołów, podmurówek, a także ozdobnego wykończenia słupków ogrodzeniowych czy kominów. Dobrze położony tynk mozaikowy Ceresit w odpowiednim kolorze doskonale imituje naturalny kamień, a jest znacznie tańszy i łatwiejszy w obróbce.