Dlaczego warto postawić na klej epoksydowy?

Wyjątkowo trwały, w dodatku szybko wiążący klej epoksydowy, jest produktem chętnie wykorzystywanym. Coraz chętniej sięgają po niego osoby prywatne oraz firmy, które przy wykorzystaniu solidnego kleju, zabezpieczają wiele elementów, lub po prostu, mocują ze sobą poszczególne materiały, a wszystko za sprawą szybkiego wiązania, niskiej ceny i co najważniejsze, skuteczności!

Klej epoksydowy w pigułce. Co warto o nimi widzieć? 

Na rynku dostępne są kleje epoksydowe, składające się z jednego lub dwóch składników. Oparte są na żywicy epoksydowej, która cechuje się szybkim wiązaniem, trwałością oraz uniwersalnością. Klej przeznaczony jest głównie dla firm, które do produkcji swoich produktów, potrzebują bezpiecznych i łatwych w użyciu klejów. 

klej epoksydowy

Do czego wykorzystywany jest klej epoksydowy? Zastosowanie kleju w firmie. 

Silny klej, jakim jest klej epoksydowy od Melkib, ma wiele zastosowań. Wykorzystywany jest do trwałego łączenia elementów. Z powodzeniem sprawdzi się w przypadku szkła, porcelany, ceramiki, tworzywa sztucznego, metalu, gumy, drewna, marmury, betonu i kamienia. Ze względu na szybką reakcję oraz wytrzymałość, doskonale sprawdzi się w produkcji, w której wykorzystywane są małe element, w dodatku w dużej ilości, o trudnym dostępie. 

Ile czasu wiąże klej epoksydowy? 

W zależności od ilości użytego kleju, czas jego wiązania może się różnić. Wstępne wiązanie następuje po około 30 minutach od jego zastosowania, natomiast całkowity czas, jaki potrzebny jest na utwardzenie się kleju to około 24 godzin.