Uniwersalny klej strukturalny – dlaczego warto?

Kleje strukturalne to rewelacyjne materiały wielozadaniowe, które można wykorzystać przy wielu pracach. Wysokiej jakości klej strukturalny wykorzystywany jest przede wszystkim przez konstruktorów i montażystów, którzy poszukują bardzo szybkiego i trwałego sposobu zamocowania wybranych elementów. Kleje strukturalne można wykorzystać również do uszczelniania.

Szerokie zastosowanie

Uniwersalne kleje uszczelniające wyróżniają się bardzo szerokim polem zastosowań. Masę uszczelniającą można wykorzystać między innymi do łączenia przeszkleń jak i również do mocowania elementów z tworzyw sztucznych. Klej bez żadnego większego problemu można wykorzystać także do stali i stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są specjalne wersje do uszczelniania zbiorników i karoserii. Nie można zapominać także o niezawodnych klejach do mocowania paneli podłogowych. Olbrzymim atutem klejów strukturalnych jest również to, że można ich olbrzymi potencjał wykorzystać na różnego typu podłożach. Dostępne są wydajne kleje do drewna, blachy stalowej, wzmocnionego włókna szklanego, szkła, tworzywa sztucznego i twardego PVC.

klej strukturalny

Jak prawidłowo kleić?

Klej strukturalny spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy będzie prawidłowo użytkowany (https://melkib.com/pl/c/Kleje-strukturalne/143). Producenci oferują specjalne pistolety do kleju, które znacząco ułatwią klejenie. Na półkach sklepowych dostępne są również specjalne tuby, które dołączane są z dozownikiem. Nie można zapominać także o klejach w puszkach, które nakłada się za pomocą pędzla. Tego typu kleje doskonale nadają się przede wszystkim do łączenia ze sobą dwóch większych elementów. Na etykiecie znajduje się dokładna instrukcja użycia kleju, dlatego też warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Aby uniknąć problemów warto postawić na sprawdzone marki, które posiadają wiele pozytywnych opinii.