Oryginalne i zaskakujące regały na książki

Niektóre regały na książki zaskakują wyjątkowo ciekawymi i pomysłowymi aranżacjami. Nietrudno zgadnąć, że są one przeznaczone głównie do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, w których dominują oryginalne rozwiązania dekoracyjne.

Regał asymetryczny – najważniejsze cechy projektu

Niektóre regały książkowe mają asymetryczny kształt. Oznacza to, że nie tworzą one prostopadłych linii, lecz – mówiąc kolokwialnie – są ukształtowane w dość chaotyczny i nieprzewidywalny sposób. Mogą one mieć postać dobrze znanych, naturalnych form (np. drzew, krzewów), ale też znacznie bardziej zaskakujący i niecodzienny kształt. Hitem są np. mocno zakrzywione regały, w których książki mogą być osadzone prostopadle lub ukośnie względem podłoża. Opcjonalnie można też skorzystać z regałów modułowych, w których kształt i liczba dostępnych komór zależą wyłącznie od ich posiadacza. Taka konstrukcja może być uformowana w sposób zoptymalizowany pod kątem użytkownika i jego książkowego zbioru.

Regały abażurowe – nowoczesne spojrzenie na aranżację pokoju

Ciekawą propozycją dla prawdziwych pasjonatów aranżacji są abażurowe regały na książki – sprawdź. Od typowego regału odróżnia się on tym, że nie posiada on „pleców”, czyli charakterystycznej, tylnej płyty. Takie rozwiązanie posiada swoje zalety, ale też i wady. Do tych pierwszych należy oryginalna forma, która uwypukla znaczenie elewacji wnętrza, dzięki czemu wydaje się ono optycznie powiększone. Pewną wadą takiego projektu jest jego osłabiona struktura, gdyż w większości regałów tylna płyta służyła głównie po to, by wzmocnić ich konstrukcję. Warto jednak przypomnieć, że struktura abażurowych regałów na książki jest zwykle wzmocniona za pomocą specjalnych wkładek, które – wraz z wkrętami – stabilizują ich strukturę.

Reasumując, typowy regał na książki wcale nie musi być nudną i przewidywalną bryłą. W razie potrzeby można przecież postawić na konstrukcje niestandardowe, które zaskakują swą formą i pomysłowością. Niektóre z nich – tak jak regały asymetryczne – dopiero wchodzą na rynek meblarski.