Gumowe kółka do mebli

Gumowe kółka do mebli to norma w przypadku gabinetów czy biur. Jednak warto pomyśleć o nich również i w domu. Kółka wykonane z gumy wydają się być w wielu sytuacjach doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego?

Brak zarysowań na podłodze

Dzięki kółkom z maską kauczukową można uniknąć między innymi zarysowania podłogi. Doskonale sprawdzają się one w przypadku twardych powierzchni takich jak naturalne drewno, panele podłogowe czy terakota i marmur. Nie pozostawiają po sobie bowiem żadnych śladów.

Bez ślizgania

Poza tym warto pamiętać, że zastosowanie innych kółek do mebli niż gumowe, na twardym podłoże stanowi poważne zagrożenie dla samych użytkowników.  Łatwo się bowiem ślizgają. Niekiedy bywa to groźne i stwarza nawet niebezpieczne dla zdrowia sytuacje. Gumowe kółka nie ślizgają się i są w tym przypadku całkowicie bezpieczne.

Uniwersalność

Poza tym warto pamiętać, że kółka wykonane z gumy doskonale sprawdzają na wielu różnych powierzchniach. Z powodzeniem używać je można także na podkładkach wykorzystywanych często pod krzesłami biurowymi czy na dywanie. Poza tym są niezwykle ciche. Nie piszczą same z siebie ani przy kontakcie z każdym rodzajem podłoża. Dlatego wydają się być rozwiązaniem niemal idealnym.