Praktyczność i estetyka w jednym

Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej dopasowanych mebli do pokoju dziennego, nawet tego o niewielkim metrażu, jest ławostół rozkładany. To właśnie ten mebel posiada szereg zalet, za co od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. 

Czym jest ławostół?

Ławostół – jak sama nazwa wskazuje – to pewnego rodzaju połączenie ławy kawowej wraz ze stołem obiadowym. Jest to mebel, który przede wszystkim jest wyposażony w rozkładany blat, wysuwane nóżki, a także inne udogodnienia, które bardzo przydają się w trakcie codziennego użytkowania. Ławostoły najczęściej są rozkładane oraz podnoszone. W szczególności dużym uznaniem cieszą się wśród właścicieli małych mieszkań, gdzie trudno jest zagospodarować miejsce na duży stół, bądź też jadalnię. 

Ławostoły przede wszystkim zajmują bardzo mało miejsca, ale w razie konieczności można je rozłożyć, dzięki czemu wszyscy goście oraz domownicy zmieszczą się w trakcie obiadu, bądź świątecznych spotkań. Jego rozłożenie, co ciekawe, zajmuje zaledwie parę chwil. 

ława rozkładana

Gdzie zakupić ławostół?

Ławostoły najczęściej są dostępne w sklepach meblowych. Coraz częściej jednak oferują je sklepy internetowe. Zainteresowani mogą wybrać zarówno meble zaprojektowane w wersji klasycznej, jak i te, które zachowane są w konwencji nowoczesnej. Oznacza to więc, że można je bez większego problemu dopasować do aranżacji wnętrza swojego domu, bądź też mieszkania. Każdy zatem może trafić w swój gust, dobierając ławostół zgodny z jego między innymi oczekiwaniami, a także potrzebami.