Fotel retro w stylu współczesnym

Jako mebel, fotel przeszedł długą ewolucję i przyjmował najróżniejsze kształty, aby ostatecznie osiągnąć to, co nazywamy stylem współczesnym. Często w pogoni za ciekawym designem zapominano nawet o tym, że ma to przede wszystkim mebel wygodny i funkcjonalny. Po drodze pojawiło się jednak tyle ciekawych form, że absolutnie nie da się ich zignorować. Można za to czerpać z nich pełnymi garściami i skutecznie łączyć z innymi stylami osiągając bardzo ciekawe efekty.

Istnieje ogromny wybór foteli utrzymanych w stylistyce retro, jednak zawsze na pierwszy rzut oka widać jedno: smukłe nogi z toczonego drewna połączone z drewnianymi, niczym nieobitymi podłokietnikami. Fotel retro do kupienia na Antresola-Galeria.pl wyposażony jest w wyższe lub niższe siedziska (najczęściej bez zagłówka) prawie zawsze obite grubą tkaniną tapicerską. Zdecydowanie odróżnia się od stylu współczesnego zdominowanego przez kanciaste, szerokie bryły, ale jednocześnie wspaniale go uzupełnia.

Fotele retro charakteryzuje pewien minimalizm, który doskonale komponuje się z prostotą stylu współczesnego. Wystarczy już tylko dobrać odpowiedni kształt i kolor, niski stolik i już można zaplanować w salonie miejsce spotkań towarzyskich, relaksu czy wypicia kawy przed telewizorem. Należy oczywiście zwrócić uwagę na jakość i rodzaj materiału, z jakiego fotel został wykonany. Szczególnie, jeśli chodzi o siedzisko, ponieważ materiał służący do obicia musi być wytrzymały i odporny na wycieranie.