Jak oświetlenie elewacji ulepsza Twój budynek?

Oświetlenie elewacyjne to forma iluminacji architektonicznej, która wykorzystuje światło do podkreślenia projektu i kształtu budynków. Oświetlenie jest kluczowym elementem w tworzeniu atrakcyjnej i efektownej elewacji danego budynku mieszkalnego.

Najczęstsze rodzaje oświetlenia elewacji to:

  • Światła montowane na powierzchni;
  • Światła wpuszczane;
  • Światła naścienne;
  • Reflektory naziemne;
  • Oprawy LED.

Co to jest oświetlenie elewacji i dlaczego powinno być częścią projektu Twojego budynku?

lampy elewazyjne
oświetlenie elewacji znajdziesz w Elampy

Oświetlenie elewacji to termin używany do opisania oświetlenia na zewnątrz budynku. Jest również czasami nazywany oświetleniem elewacji budynku lub oświetleniem zewnętrznym. Ten rodzaj oświetlenia zewnętrznego stwarza poczucie bezpieczeństwa i ochrony zarówno dla pieszych, jak i kierowców, a także może przyczynić się do ogólnego piękna projektu budynku.

Typowa instalacja oświetlenia elewacji obejmuje jedną lub więcej kaset świetlnych, które są montowane na ścianie zewnętrznej na wysokości zapewniającej oświetlenie przechodzącym w jej pobliżu przechodniom, a także przyległych chodników lub parkingów. Wysokość różni się w zależności od miejsca zamieszkania – w niektórych krajach obowiązują przepisy określające wysokość, na jaką można zainstalować oświetlenie, podczas gdy w innych nie ma takich przepisów.

Jak wybrać najlepsze oświetlenie elewacyjne do swoich potrzeb?

Oświetlenie to jeden z najważniejszych aspektów projektowania budynku. Oświetlenie elewacji może sprawić, że budynek będzie wyglądał niesamowicie, a także może być wykorzystane do podkreślenia niektórych cech. Projekt oświetlenia zewnętrznego to nie tylko oświetlenie zewnętrzne, ale także ogólna atmosfera i atmosfera. Odpowiednie oprawy oświetlenia zewnętrznego mogą stworzyć dramatyczny efekt, który zapewni imponujący wygląd Twojego domu lub firmy.