Temperatura barwowa świetlówek LED

Im więcej lumenów, tym jaśniejsza żarówka. Typowa żarówka domowa wytwarza około 800 lumenów, co odpowiada 60 watów. To ile lumenów potrzebujesz na pokój zależy od tego, jak duży jest twój pokój, jaki kolor mają ściany i, oczywiście, jakie jest preferowane natężenie oświetlenia.

świetlówki led

Świetlówki do wnętrz mieszkalnych – lumenty

Wybierając świetlówki LED do konkretnych pomieszczeń, warto wziąć pod uwagę optymalne parametry dotyczące wartości lumenów:
Kuchnie : 5 000-10 000 lumenów
Łazienki : 4000–8000 lumenów
Sypialnie : 2000-4 000 lumenów
Pokoje dzienne: 1500-3 000 lumenów
Stołówek : 3000-6000 lumenów
Gabinety : 3000–6000 lumenów
Należy pamiętać, że są to bardzo przybliżone szacunki, które uwzględniają różne rodzaje żarówek i opcji oświetlenia w każdym pomieszczeniu. Kuchnie są zwykle jaśniejsze i łączą ogólne świetlówki LED i oświetlenie zadaniowe. Sypialnie i pokoje dzienne nie są zwykle tak mocno oświetlone. Sprawdź https://hurtownia-swiatla.pl/swietlowki.

Jarzeniówka i świetlówki – temperatura barwowa

Oprócz jasności należy wziąć pod uwagę temperaturę barwową światła. Świetlówki LED wytwarzały niegdyś tylko bardzo niebieskie, chłodne światło. Przeszły jednak długą drogę i teraz możesz je znaleźć w cieplejszych, żółtych tonach. Opakowanie powinno wskazywać temperaturę barwową światła, od ciepłego do chłodnego, mierzoną w kelwinach. Im wyższa wartość kelwinów, tym chłodniejsze światło. Z tego względu do kuchni i łazienki najlepiej sprawdzi się bardzo jasna jarzeniówka.