Stacje ładowania samochodów elektrycznych dostępne w coraz większej ilości miast

Na temat samochodów elektrycznych mówi się coraz więcej także w Polsce i za kilka lat z całą pewnością będzie można spotkać je niemalże w każdym mieście. Tym bardziej, że w kraju mają zostać wybudowane tysiące nowych stacji ładowania samochodów zasilanych prądem. Czy rzeczywiście pojazdy elektryczne są jednak przyjazne dla środowiska?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych dostępne w coraz większej ilości miast

Bez wątpienia samochody zasilane prądem są przyszłością. Za granicą cieszą się one już stosunkowo dużą popularnością, ale w Polsce również nie brakuje osób decydujących się na ich zakup. Powstaje w związku z tym coraz więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych. Warto od razu zaznaczyć, że kierowanie w pełni elektrycznym pojazdem jest w pod wieloma aspektami odmienne niż prowadzenie tradycyjnego auta. Różnicę widać już po włączaniu takiego elektrycznego samochodu. Po wciśnięciu pedału gazu, auto zasilane prądem rozpędza się niemalże w całkowitej ciszy. Początkowi kierowcy takiego nowoczesnego pojazdu często muszą się do tego przyzwyczaić. Im szybciej samochód się porusza, tym napęd elektryczny generuje większy hałas, jednakże nadal nie jest to głośny dźwięk. Bezproblemowo zagłuszany jest on przez szum opon i wiatru. Samochody elektryczne ze względu na swoją dużą sprawność świetnie sprawdzają się w miejskim ruchu ulicznym. Można także poruszać się nimi po autostradzie. W zależności od posiadanego modelu, auto zasilane prądem jest w stanie osiągnąć prędkość do 110 km/h. Nie brakuje także pojazdów z nieprzeciętnymi osiągami, które nie tylko dorównują tym tradycyjnym, ale nawet są w stanie wygrać z wieloma pojazdami prestiżowych marek.

Samochód elektryczny a środowisko naturalne

Nie bez powodu mówi się o przewadze samochodów elektrycznych nad tymi tradycyjnymi odnośnie ochrony środowiska naturalnego. Prawdą jest bowiem, że w przypadku pojazdów zasilanych prądem zostaje zredukowana emisja szkodliwych substancji do otoczenia. Modele w pełni elektryczne są wręcz zero-emisyjne. Ponadto zasilać takie auta można zasobami odnawialnymi i wówczas emisja szkodliwych gazów do środowiska zostaje całkowicie wyeliminowana. Co więcej, pojazdy elektryczne znacznie efektywniej wykorzystują energię niż te konwencjonalne.

Oznaczone