Siatka ogrodzeniowa – jak ją zamontować?‍

Instalacja siatki ogrodzeniowej jest jak układanie puzzli. Musisz wyrównać kawałki i upewnić się, że pasują idealnie. Ale kiedy już to zrobisz, jest to tak proste jak zamknięcie bramy lub otwarcie jej po raz pierwszy. Jeśli instalujesz siatkę ogrodzeniową, wykonaj następujące kroki.

Zaplanuj swoją instalację ogrodzenia 

Zanim zaczniesz instalować swoje ogrodzenie, zaplanuj je. Wiedza o tym, czego chcesz, pomoże Ci skupić się na tym, co musi zostać zrobione, a nie na tym, czego nie. Kiedy zaczniesz planować swoje ogrodzenie, pomyśl o tym: jaki rodzaj ogrodzenia masz teraz? Jak dużą przestrzeń odgradzasz? Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na ogrodzenie, możesz dodać więcej słupków do ogrodzenia. Możesz również przebudować ogrodzenie, jeśli istniejące słupki są stare lub słabe. Wysokość siatki ogrodzeniowej, której potrzebujesz, będzie w dużej mierze zależała od tego, gdzie znajduje się ogrodzenie. 

Zmierz i wytnij siatkę ogrodzeniową 

Podczas pomiaru siatki ogrodzeniowej z ogrodniczy.com dla swojego ogrodzenia, użyj taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładne pomiary. Użyj skali, aby upewnić się, że twoje pomiary są dokładne. Jeśli chodzi o cięcie siatki, możesz użyć piły stołowej lub tarczowej, aby szybko wykonać pracę. Jednakże wyrzynarka lub elektryczny nóż użytkowy sprawi, że praca pójdzie znacznie szybciej. 

Siatka ogrodzeniowa w kolorze zielonym

Zmontuj części siatki 

Aby zmontować siatkę ogrodzeniową, będziesz potrzebował świdra do otworów na słupki i wiertła do słupków. Będziesz również potrzebował podkładki dystansowej i sterownika do słupków ogrodzeniowych. Upewnij się, że masz wszystkie te narzędzia przed rozpoczęciem instalacji siatki ogrodzeniowej. Zainstaluj słupki i siatkę na słupkach ogrodzeniowych

Kiedy masz już wszystkie części, możesz zacząć montować ogrodzenie. Zacznij od usunięcia brudu i kamieni z okolic otworu na słupek. Gdy masz już gotowy otwór na słupek, nadszedł czas, aby zainstalować słupek ogrodzenia. Upewnij się, że słupki są proste (wypoziomowane). Pomiędzy słupkami zamontuj siatkę ogrodzeniową.