Regulatory wzrostu – czemu należy je stosować?

Odpowiednio zadbany ogród jest świetną wizytówką każdego właściciela, dlatego też warto wiedzieć, jakich suplementów i regulatorów używać do tego, by trawa oraz krzewy zdrowo rosły przez wiele sezonów. 

Czemu warto używać regulatorów wzrostu?

Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju regulatory:

  • Wspomagają wzrost łodyg,
  • Wzmacniają trawę oraz krzewy,
  • Są łatwe w użyciu,
  • Są wydajne.

Dobrze jest też wspomnieć, że regulator wzrostu jest bezpieczny dla środowiska i nie szkodzi również warzywom czy owocom. Dzięki temu można regulatory używać praktycznie przez cały rok. Zaleca się, by pierwsze nawożenie tą substancją odbyło się na wiosnę, kiedy to rośliny zaczynają się szybko rozwijać. Warto zwrócić uwagę na to, by po każdym użyciu regulatorów dokładnie zamknąć butelkę, w której znajduje się roztwór.

regulator wzrostu roślin

Czy na jesień również można stosować regulatory wzrostu?

Obecnie nie ma problemu z tym, by stosować tego rodzaju substancje także w okresie jesiennym, przez co da się ochronić rośliny od mrozu i nagłych zmian pogodowych. Świetnie sprawdzi się stosowanie regulatorów wzrostu od końca września między innymi przy rzepaku.

Gdzie można kupić regulatory wzrostu?

Tego rodzaju roztworu są dostępne w sklepach ogrodniczych, które działają zarówno stacjonarnie, jak i internetowo. Regulator wzrostu (https://ogrodniczy.com/regulatory-wzrostu) jest dostępny w różnych pojemnościach, co sprawia, że da się go dostosować do konkretnej powierzchni. Do każdego regulatora dołączona jest instrukcja obsługi, dzięki czemu jazdy może prawidłowo używać roztworu.

Należy pamiętać, by regulatory były trzymane w miejscach niedostępnych dla dzieci oraz zwierząt. Dobrze jest też dokładnie oznaczyć butelkę z regulatorem i pilnować daty ważności. Regulatory powinny być stosowane wówczas gdy nie pada i nie wieje zbyt silny wiatr, gdyż jest wtedy pewność, iż substancja bezpośrednio trafi w glebę.