Płytki patchworkowe hitem w aranżacji wnętrz

Dobór płytek we wnętrzach jest właściwie postawieniem kropki nad „i” w aranżacji. Ten ekscytujący etap pozostawia pełne pole do popisu, ze względu na dużą różnorodność dostępnych kafelków. W celu stworzenia oryginalnego, a zarazem modnego wnętrza warto szczególną uwagę skupić na motywach patchworkowych. Sprawdź, dlaczego.

Czym są płytki patchwork?

Całkowity miszmasz, tak można określić płytki patchwork, które charakteryzują się niebanalnym wzornictwem w duecie z różnorodną gamą, często kontrastowych kolorów. Znajdują zastosowanie w każdym pomieszczeniu, zarówno położone na ścianie, jak i podłodze. Ponadto służą wydzielaniu stref w mieszkaniu i tworzeniu unikatowych, niepowtarzalnych wnętrz. 

Właściwe zaaranżowanie pomieszczenia sprawi, że będzie ono wyglądało nietuzinkowo i wyróżniało się na tle pozostałych. Oryginalne, ornamentowe wzory mają jeszcze jedną zaletę – nie widać na ich powierzchni zabrudzeń, przez co łatwiej utrzymać estetyczny wygląd pomieszczeń szczególnie narażonych na zanieczyszczenia, takich jak łazienka czy kuchnia. Więcej znajdziesz na: https://www.ekspercilazienek.pl/plytki-patchwork

Do jakich stylów wnętrzarskich pasują płytki patchwork?

W zależności od wyboru wzoru oraz kolorystyki płytek typu patchwork, możliwych jest wiele opcji łączenia ich we wnętrzach urządzonych niemal w każdym stylu, co wydaje się zaskakujące, bo płytki patchwork z uwagi na swoje charakterystyczne wzornictwo wydają się problematyczne w aranżacji. Błędnie. 

Doskonałe połączenie tworzą patchworkowe wzory z minimalistycznie urządzonymi wnętrzami. Płytki stanowią wtedy jedyny, wyróżniający się akcent na tle stonowanych pomieszczeń. Boho, to kolejny styl, który dobrze komponuje się płytkami patchworkowymi. Natura w duecie z wzorzystymi kafelkami wygląda harmonijnie i atrakcyjnie. Z kolei cechujące się prostymi rozwiązaniami, skandynawskie wnętrza odnajdą się świetnie z ożywiającym motywem patchworku, który nie zaburzy spójności stylu, a jedynie doda pikanterii.