Pielęgnacja trawy

Jednym z najważniejszych aspektów posiadania pięknego trawnika jest bez wątpienia odpowiednia pielęgnacja. Nie wiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego jak ważny w tym wszystkim jest wybór odpowiedniego sprzętu. 

Czym powinna charakteryzować się dobra kosiarka? 

Przy wyborze kosiarki (https://www.sferis.pl/kosiarki-4072) do trawy należy kierować się przede wszystkim tym czy jej używanie będzie komfortowe. Warto zwrócić uwagę na to czy kosiarka jest odpowiednio dobrana do rodzaju trawy. Jeśli nie ma się pewności co do tego, która kosiarka będzie najlepszym wyborem, warto zapytać o to ekspedienta w sklepie lub znajomego  ogrodnika. Jednak nawet jeśli kosiarka zostanie odpowiednio dobrana należy zwrócić uwagę przede wszystkim aby trawa była regularnie przycinana. Regularność wykonywania tej czynności jest szczególnie ważna, ponieważ pozwala to na zachowanie zdrowego stanu trawy, dzięki czemu będzie ona wyglądać na piękną oraz zadbaną. Jeśli trawa jest szczególnej odmiany warto zwrócić uwagę na to jak często należy ją kosić, aby zachowała zdrowy i świeży wygląd. 

Jak wspomagać porost trawy 

Aby zapewnić trawie odpowiednie warunki do wzrostu należy zastanowić się nad zastosowaniem odpowiednich odżywek oraz nawozów do gleby. Warto wspomnieć o tym, że ziemia na  której ma być sadzona trawa powinna mieć odpowiednie Ph. Ph jest ilościowa skala zasadowości oraz kwasowości – w skrócie oznacza to, że jest to wyznacznik zakwaszenia danego terenu. Ziemia przeznaczona na zasianie trawy powinna być utrzymana na poziomie od 5.5 do 6.6 Ph, oznacza to, że gleba powinna być lekko kwaśna. Dlatego właśnie należy ciągle kontrolować poziom Ph ziemi. 

Rodzaje kosiarek

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych wymyślnych rodzajów kosiarek, należy jednak skupić się głownie na tym czego oczekuje się od tego typu urządzenia. Mimo tego, że media coraz częściej bombardują całą masą reklam o nowych kosiarkach, nie należy ulegać presji posiadania jak najnowszego sprzętu, ponieważ często nie spełnia on podstawowych oczekiwań względu niego.