Maszyny i sprzęty ogrodnicze na jesień

Jeżeli jesteśmy posiadaczami niewielkiej działki za miastem lub domu jednorodzinnego z przylegającym do niego ogrodem, doskonale zdajemy sobie sprawę, że o kawałek zieleni należy dbać przez wszystkie pory roku. Aktualnie na dobre zapanowała jesień. Liście zmieniają kolor, opadają na ziemię, a nierzadko nasączone deszczem tworzą śliską i klejącą się do butów powłokę. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiedni asortyment ogrodniczy, aby nieco ułatwić sobie prace porządkowe na świeżym powietrzu.

Dmuchawa do liści

Jest to sprzęt ogrodniczy zasilany silnikiem elektrycznym lub benzynowym składający się z długiej dyszy oraz rączki. Po włączeniu przycisku powietrze jest wypychane, dzięki czemu wszystkie zanieczyszczenia w postaci opadłych liści i drobnych gałęzi możemy przesunąć w jedno miejsce. Taką maszyną ogrodniczą skrócimy czas swojej pracy w ogrodzie.

maszyny ogrodnicze

Nożyce akumulatorowe

Wśród sprzętu ogrodniczego nie powinno zabraknąć nożyc akumulatorowych. Służą one do przycinania trawy oraz żywopłotu. Czynności te wykonuje się zarówno wiosną, latem, jak i jesienią. Najlepiej wybrać nożyce bezprzewodowe. Umożliwi to ogrodowe prace bez konieczności szukania gniazdka i podłączania sprzętu do prądu. Długość kabla może nas bowiem ograniczać.

Maszyny ogrodnicze przydają się w ogródku. Dmuchawa do liści z powodzeniem zastępuje grabie, a nożyce akumulatorowe ręczne narzędzie, które często tępi się i może powodować ból w rękach. Aby zadbać o siebie i własny komfort, warto rozważyć zakup niektórych maszyn ogrodniczych.