Jaki basen ogrodowy wybrać?

Baseny już na stałe wpisały się w letnią przestrzeń ogrodową. Na rynku oferowanych jest kilkadziesiąt różnych modeli. Który będzie najlepszy? Basen ogrodowy jest wynalazkiem tyleż praktycznym, co nowatorskim. Oferuje właścicielowi przyjemne orzeźwienie podczas upałów, lecz kiedy nie jest potrzebny, znika w czeluściach garażu lub strychu, po to by dostarczyć frajdy w kolejny letni dzień. Aby jednak cieszyć się nim na kilka sezonów, basen ogrodowy musi być odpowiedniej jakości.

Małe baseny dmuchane

Zwykle kupowane są z myślą o najmłodszych. Najmniejsze modele dysponują pojemnością nieprzekraczającą 10 litrów. Przeznaczone są dla dzieci w wieku do pięciu lat, przy czym oczywiste jest, że bez względu na wiek pociechy, nie może ona brać kąpieli bez opieki osoby dorosłej. Takie małe baseny wytrzymują napór wody dzięki nadmuchiwanym ściankom. Nadmuchiwane baseny Intex wykonane są z materiałów odpornych na działanie promieniowania UV oraz wysokich temperatur promieni słonecznych.

Duże baseny ze stelażem

Relaksu zazna w nich nawet osoba dorosła, bowiem znajdą się modele o wymiarach blisko 10 na 5 metrów i głębokości ponad metra. W takim basenie ogrodowym można już wygodnie popływać. Aby wytrzymać napór wody, duże baseny Intex (https://www.dobrebaseny.pl) zbudowane są w oparciu o stelaż zewnętrzny, który jest rusztowaniem dla ścian zbiornika. Zapewnia odpowiednią odporność zarówno na podmuchy wiatru, jak i fale wywołane aktywnością kąpiących się osób.

Akcesoria basenowe

Nieodzownym wyposażeniem każdego basenu Intex są dedykowane akcesoria. Mogą to być nadmuchiwane zabawki, koła ratunkowe, palmy i inne gadżety, wykorzystywane głównie w małych basenach do spotęgowania stopnia zadowolenia maluchów biorących kąpiel. Dla dużych basenów Intex przygotował specjalistyczną ofertę zaawansowanych technicznie urządzeń, które utrzymają należytą jakość wody w zbiorniku przez długi czas. Jest do wygodne rozwiązanie ze względu na pojemność dużych basenów. Firma oferuje również bezpieczną dla użytkowników chemię basenową, a także akcesoria użytkowe takie, jak drabinki, półki i materace.