Jaką huśtawkę ogrodową warto kupić?

Huśtawka ogrodowa może okazać się bardzo przydatnym meblem w ogrodzie, dlatego też warto poświęcić nieco swojego czasu, aby wybrać naprawdę porządną huśtawkę, zwłaszcza że oferta na naszym rynku jest naprawdę bardzo szeroka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwracać szczególną uwagę podczas wybierania huśtawki ogrodowej.

Rozmiar i materiał

Najważniejszą kwestią jest oczywiście rozmiar huśtawki, który musi być idealnie dopasowany do powierzchni jaką dysponujemy w ogrodzie. Pamiętać należy o tym, aby zapewnić odpowiednią ilość wolnego miejsca za i przed huśtawką tak, aby móc bezpiecznie się pohuśtać. Jeżeli chodzi o materiał, to do wyboru mamy huśtawki drewniane, plastikowe i metalowe. Jak łatwo się domyśleć wszystkie rozwiązania mają swoje plusy i minusy, dlatego też trzeba dobrze im się przyjrzeć.

Drewniana huśtawka ogrodowa

W dzisiejszych czasach w ogrodach zdecydowanie najładniej prezentują się drewniane huśtawki, które są niesłychanie miłe w dotyku i co najważniejsze nie nagrzewają się za mocno na słońcu. Jedyną wadą huśtawek drewnianych jest to, że trzeba je systematycznie impregnować specjalnymi środkami do drewna i regularnie lakierować. Huśtawki drewniane mogą pochwalić się także bardzo mocną konstrukcją, dzięki czemu mamy 100% pewność, że nie przewrócą się podczas silniejszego wiatru albo podczas mocnego rozhuśtania.