Jak wybrać odkurzacz do basenu?

Odkurzacz do basenu to jeden z najlepszych sposobów na to, aby utrzymywać wodę w basenie w stanie odpowiedniej czystości. Problem tylko tkwi w tym, że mało który właściciel basenu jest w stanie bez problemu takie urządzenie wybrać i kupić. Jakimi cechami powinno się ono charakteryzować, aby był to zakup możliwie najbardziej opłacalny i zapewniał właściwe oczyszczanie basenu? Na co powinno się zwracać uwagę?

Jakie zasilanie?

Najważniejszą sprawą podczas kupowania takiego odkurzacza do basenu, jest wybranie jego zasilania. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla jego efektywności, lecz przede wszystkim dla wygody korzystania z niego. Na rynku znaleźć można trzy rodzaje. Są to wersje zasilane bateriami, na akumulator, oraz oczywiście podłączane do sieci elektrycznej. Który z nich wybrać?

Model bateryjny jest mały lekki i co najważniejsze ręczny, więc służy jedynie do doraźnego oczyszczania samodzielnie basenu. Wersja na akumulator jest droższa, lecz również mocniejsza, co zapewnia wygodniejsze, lecz co najważniejsze nadal ręczne odkurzanie basenu. Zdecydowanie najlepszym modelem, który może pracować automatycznie, oraz być podłączony do pompy w basenie, jest odkurzacz zasilany z sieci. Oczywiście jego wadą jest wysoka cena.

Z filtrem czy bez?

Kolejną kwestią podczas wybierania zaawansowanego modelu podłączanego do sieci elektrycznej, jest wybranie właściwego sposobu filtracji. Tańsze modele korzystają z własnego filtra, który oczywiście wymaga okresowej wymiany, ponieważ zapycha się zgromadzonym zabrudzeniem. Model droższy, lecz jednocześnie o wiele wygodniejszy, korzysta z systemu filtrów obecnych w basenie, dzięki czemu może działać nie tylko efektywniej, lecz również znacznie żadne jest czyszczenie filtrów, ponieważ te basenowe są o wiele wydajniejsze.

Ile kosztuje taki odkurzacz?

Chcąc posiadać dobry, sprawdzony i co najważniejsze wygodny sprzęt, trzeba oczywiście dość sporo za niego zapłacić. Szacuje się, że odpowiednio o wydajny i w pełni automatyczny odkurzacz do basenu, to wydatek nawet około 5-6 tysięcy złotych. Warto jednak go ponieść, ponieważ wygoda korzystania z basenu wzrośnie bardzo wyraźnie.

Odkurzacze do basenu dostępne na DobreBaseny.pl.