Jak uniknąć zielonej wody w basenie?

Jednym z największych problemów związanych z posiadaniem basenu, jest problem występującej w nim zielonej wody. Jest to zjawisko dość powszechne, które polega na przyjmowaniu przez wodę zielonego odcienia, a także dość nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście wiąże się to z wyłączeniem basenu z użytku, a co najważniejsze z wymianą wody. Jak można uniknąć takich nieprzyjemności?

Dlaczego woda robi się zielona?

Żeby móc skutecznie zwalczyć problem zielonej wody w basenie, najpierw trzeba znaleźć winnego takiej sytuacji. A jest nim oczywiście nieprawidłowo wykonywane oczyszczanie wody.

Każdy posiadacz basenu doskonale wie, że woda, która się w nim znajduje, musi być bardzo dobrze i skutecznie oczyszczana. Nie tylko z gałęzi, liści czy też innego typu większych elementów, lecz również z tych najmniejszych, zupełnie niedostrzegalnych, takich jak najróżniejszego rodzaju mikroorganizmy. To właśnie one, gdy ich liczebność wzrośnie do zbyt dużego poziomu, powodują zabarwienie się wody. Zielona woda w basenie jest efektem zbyt dużego zagęszczenia różnego rodzaju glonów, których ilość staje się aż tak duża, że powoduje zmienienie koloru wody.

Jak poradzić sobie z zieloną wodą w basenie?

Problem zielonej wody w basenie wydaje się bardzo poważny, lecz jak się okazuje, można go skutecznie rozwiązać. W tym celu wystarczy tylko zadbać o bardzo skuteczne filtrowanie i oczyszczanie wody. Jak to zrobić?

Przede wszystkim zadbać trzeba o to, jakiego rodzaju i w jakiej ilości stosowana jest oczyszczająca wodę chemia. To właśnie przy pomocy środków chemicznych, oczywiście w pełni bezpiecznych dla człowieka, eliminowane z wody są najróżniejszego rodzaju mikroorganizmy, które pozostawione same sobie mogłoby zbyt mocno się namnożyć. Najczęściej to właśnie złej jakości chemia lub też stosowanie jej zbyt małej ilości, powoduje problemy z zieloną wodą. Warto jednak oprócz tego dokonać kontroli znajdującej się w instalacji basenowej filtrów, ponieważ zbyt duże ich zapchanie również może powodować taki problem. W tym wypadku również oczyszczenie filtrów nie powinno być zbyt dużym problemem.

Więcej o utrzymaniu czystości wody można znaleźć na DobreBaseny.pl.