Jak prawidłowo aplikować nawóz do trawy?

Prawidłowa aplikacja nawozu do trawy nie jest łatwa. Trzeba wykonać ją w odpowiedni sposób, by cenne składniki z nawozu nie spłynęły po powierzchni gleby, ale miały wystarczająco dużo czasu, by zostać pobrane przez korzenie trawy. Jak prawidłowo aplikować nawóz?

Zgodnie z instrukcją

Każdy nawóz do trawy ma na swoim opakowaniu szczegółową instrukcję jego użycia. Dzięki temu wiadomo, jak powinno się go używać, jak dawkować, kiedy aplikować i czy należy przygotować go w jakiś sposób do tej aplikacji. W instrukcji mogą też być umieszczone informacje na temat prawidłowego przechowywania środka oraz terminu jego ważności. Zawsze trzeba bezwzględnie trzymać się wytycznych podanych w instrukcji. Dzięki temu można uniknąć aplikacji zbyt dużej lub zbyt małej dawki nawozowej.

trawa

Nie przed opadami

Nigdy nie powinno się aplikować nawozu tuż przed opadami. Intensywne opady mogą sprawić, że nawóz do trawy https://bioires.pl/nawozy-i-srodki-ochrony-roslin/florovit-nawoz-do-trawnika-z-mchem-10-kg nie będzie miał czasu wniknąć w głąb gleby, ale po prostu po niej spłynie. W takim wypadku nie odżywi on trawnika, ale po prostu z niego zniknie. Najlepiej jest aplikować nawóz po południu lub wieczorem podczas słonecznej pogody. By przyspieszyć rozpuszczanie się nawozu, należy trawnik dobrze podlać rozproszonym strumieniem wody. Dzięki temu nawóz ma szansę się rozpuścić, ale równocześnie nie zostanie spłukany.

Nigdy na mrozie

W żadnym wypadku nie wolno nawozić trawnika, gdy panują ujemne temperatury, przymrozki lub gdy gleba jest zmarznięta. W takim wypadku wnikanie składników odżywczych nie jest możliwe. Nawóz po prostu spłynie z zamarzniętej gleby i niestety, ale nie będzie z niego żadnego pożytku.