Jak dekorować światłem? – taśmy led

Taśmy led to niezwykle ciekawy sposób, aby uzyskać dodatkowe źródło światła w naszym domu. Są uniwersalne, można je zainstalować we wszystkich pomieszczeniach: kuchni, łazience, jadalni, sypialni, przedpokoju. Nowoczesne ledowe taśmy dają dyskretne, białe lub kolorowe światło, eksponują wybrane terytorium i nadają nowoczesny, modernistyczny charakter całemu pokojowi.

Taśma led rgb – łatwy montaż, niska cena

Okazuje się, że zdecydowanie się na dekoracje światłem może być całkiem oszczędnym posunięciem. Należy pamiętać, że światła ledowe, w porównaniu do tradycyjnych pobierają stosunkowo niewiele prądu, a co za tym idzie – nie obciążają mocno naszych rachunków za prąd.

taśma led rgb
oferta hurtowni światła

Dodatkowo, taśma ledowa jest bardzo łatwa w montażu. Możemy bez problemu zamontować ją samodzielnie, bez pomocy fachowców. Wystarczy przykleić ją solidnie, w wybranym przez nas miejscu i podłączyć do najbliższego źródła prądu. Jest też dość foremna – można ją wyginać, a także tworzyć z niej różne kształty. Nie ma problemu żeby umieścić ją na kilku ścianach.

Dekoracja a praktyczność

Warto wiedzieć, że taśmy ledowe typu rgb są taśmami, które spełniają funkcję jedynie dekoracyjna. To znaczy, dają światło, ale mają na tyle niskie natężenie, że nie są traktowane jako dodatkowe źródło światła. Są często stosowane w sypialniach, pokojach młodzieżowych i tych dziecięcych, a także w salonie czy łazience. Taśmy ledowe z mocniejszym natężeniem są bardziej praktyczne i stosowane często w kuchniach albo przedpokojach, gdzie brakuje światła.