Funkcje jarzeniówek LED

Jeszcze niedawno jarzeniówki LED były spotykane wyłącznie w urządzeniach RTV, AGD, a także fotograficznych. Dzisiaj stanowią już element pełnoprawnego oświetlenia domowego, po które sięga coraz więcej użytkowników. Popularność jarzeniówek LED z roku na rok wzrasta, a producenci oferują ich coraz nowsze wersje.

Oszczędność żarówek LED
Świetlówki LED zużywają o wiele mniej energii w porównaniu do klasycznych żarówek, ponieważ dostarczona energia jest na bieżąco zamieniana na światło. To sprawia, że są one dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne od klasycznych świetlówek oraz dwukrotnie niż jakiekolwiek inne energooszczędne żarówki, dostępne na rynku. Oprócz tego, można bez trudu kontrolować ich zużycie ze względu na słabnące światło, które wypala się stopniowo.

Niebanalne dekoracje
Jarzeniówki LED pełnią również niebagatelną funkcję ozdobną podczas urządzania nowoczesnego wnętrza. Dzięki nim można subtelnie podkreślić dane ozdoby, leżące na przykład na wnękowej półce. W zależności od preferencji mieszkańców do wyboru pozostają diody o różnym natężeniu światła oraz barwie. Chcąc jeszcze bardziej urozmaicić swoje wnętrze, warto wybrać odpowiednie akcesoria do lamp LED w postaci modułów czy też specjalnych taśm.

Oznaczone