Fotowoltaika sposobem na tani i bezpieczny prąd dla domu

Chociaż pozyskiwanie energii ze Słońca nie jest tak popularne jak utrzymywanie tradycyjnych źródeł, fotowoltaika staje się coraz powszechniejsza. Jest to związane przede wszystkim z ogólną dostępnością słonecznego promieniowania, a także aspektami ekologicznymi. Energia ze słońca to tani sposób na prąd dla domu, który dodatkowo nie jest pozyskiwany metodami szkodliwymi dla środowiska naturalnego.

Na czym polega fotowoltaika?
Celem paneli fotowoltaicznych jest zasilenie w energię elektryczną przede wszystkim domów jednorodzinnych i obiektów przemysłowych, a także układów grzewczych, rejestratorów, systemów monitoringowych czy też przydomowych, parkingowych oraz ulicznych punktów oświetleniowych. Fotowoltaika pozwala również na ładowanie akumulatorów w środkach transportu czy urządzeniach przenośnych. W budownictwie panele fotowoltaiczne coraz częściej stosowane są jako markizy, dachówki oraz transparentne moduły wykorzystywane w zadaszeniach.

Jakie są zalety fotowoltaiki?
Panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd dla domu (zobacz: www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/energetyczna/stabilny-prad) jednorodzinnego lub innego obiektu, jednocześnie nie generując przy tym żadnych emisji gazów cieplarnianych oraz szkodliwych związków CO2. Energia wytwarzana jest na miejscu jej odbioru, z wykorzystaniem sił wyłącznie naturalnego pochodzenia. Fotowoltaika przyczynia się do oszczędności na energii elektrycznej, która produkowana i wykorzystywana jest w zależności od indywidualnych potrzeb, a nadwyżki odsprzedawane są do sieci. Dzięki temu można się całkowicie uniezależnić od wysokich cen energii oferowanych przez przedsiębiorstwa energetyczne.

Czym są moduły fotowoltaiczne?
Moduły fotowoltaiczne to najważniejszy element systemu. Są one zbudowane z ogniw, które wykonuje się z krzemu mono lub polikrystalicznego. Połączone w jeden panel, są w stanie pokryć zapotrzebowanie na energię przez praktycznie cały rok. Moduły te są wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych oraz mechanicznych, a także charakteryzują się wyjątkowo dużą sprawnością energetyczną oraz długą żywotnością. Natomiast ich eksploatacja jest wyjątkowo prosta i bezawaryjna, a przy tym nie wymaga praktycznie żadnej obsługi.

Oznaczone