Baseny ogrodowe

Budowa basenu na stałe we własnym ogrodzie to spora inwestycja, pochłaniająca dużo czasu i pieniędzy. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że basen już na stałe znajduje się w jednym miejscu i nie ma możliwości jego przeniesienia. Osoby, które wolą mieć dowolność wyboru, mogą zdecydować się na basen ogrodowy.

Basen na stelażu czy rozporowy?

Jeśli chodzi o baseny ogrodowe takie jak tu https://www.dobrebaseny.pl/BASENY-OGRODOWE-c236  w sklepach królują głownie dwa rodzaje: rozporowe i stelażowe.

Te pierwsze wyróżniają się niższą ceną – charakteryzuje je dmuchany kołnierz, który podnosi cały basen w miarę napełniania go wodą. Zaletą basenu tego typu jest jego niska cena i niebywała łatwość rozkładania. łatwo go przechowywać, niemniej jednak ma też swoje wady. Charakteryzuje się niższą wytrzymałością i nie jest tak odporny na uszkodzenia – dmuchany kołnierz łatwo można przebić, nawet niechcący.

Basen ogrodowy na stelażu kosztuje nieco więcej, ale jest to zakup na wiele sezonów. Jeśli tylko w ziemie jest odpowiednio przechowywany, może z powodzeniem służyć przez wiele lat. Jego instalacja jest nieco trudniejsza, bowiem trzeba połączyć ze sobą elementy stelażu. Cała konstrukcja jest jednako wiele bardziej stabilna i nie faluje podczas szaleństw w wodzie, jak w przypadku basenu rozporowego.

Basen ogrodowy jest doskonałym sposobem na to, by nawet w najbardziej upalny dzień móc zaznać ochłody we własnym ogrodzie. Mniejsze modele z powodzeniem nadadzą się także dla najmłodszych.