Aplikacja kleju do poliwęglanu

Poliwęglan jest tworzywem, które na stałe wpisało się w branżę budowlaną. Wykorzystuje się go do tworzenia przeszklonych elementów dachów, werand, a także ścianek działowych czy w końcu zwykłych ozdób. I jak każdy materiał – z czasem niszczeje, ulega uszkodzeniom oraz pęknięciom. Jednak takie szkody można łatwo naprawić. Jak? Najprościej! Przy użyciu odpowiedniego kleju.

Klej do poliwęglanu – jaki wybrać?

Poliwęglan nie jest tworzywem wymagającym; do jego sklejenia można użyć zwykłego jednoskładnikowego kleju błyskawicznego. Ważne jednak, by był on przeźroczysty; kolorowe kleje zespajają co prawda tak samo dobrze jak ich transparentne wersje, jednak podczas naprawy przeźroczystych elementów wykonanych z poliwęglanu – na pewno się nie sprawdzą. Chodzi tutaj przede wszystkim o walory estetyczne; nieprzeźroczysta substancja pozostawi trwały, widoczny gołym okiem ślad na powierzchni poliwęglanu.

klej do poliwęglanu

Nakładanie kleju na powierzchnię z poliwęglanu

Rozpoczęcie procesu nakładania substancji klejącej na powierzchnię wykonaną z poliwęglanu musi zostać poprzedzone jej dokładnym umyciem. W przypadku nagromadzenia się tłustego osadu (co często zdarza się, gdy wyrób z poliwęglanu był pozostawiony za zewnątrz – sadze z kominów i zanieczyszczenia pochodzące ze spalin samochodowych sukcesywnie osadzają się na wszelkiego rodzaju powierzchniach, do których mogą się przykleić) należy pozbyć się go za pomocą acetonu -może być ten sam, którego używa się w gabinetach kosmetycznych. Na tak oczyszczoną powierzchnię można zacząć nakładać klej. Ważne, by robić to szybko (kleje błyskawiczne zasychają w ciągu kilku sekund od kontaktu z powietrzem) i w miarę równomiernie; zbyt duża warstwa kleju pozostawiona w niektórych miejscach łączenia materiału również będzie się bardzo odznaczać, przez co wyrób niewątpliwie straci na uroku.