Wygodna umywalka do łazienki

wybór umywalki nablatowejWybór idealnej umywalki do łazienki, jak łatwo się domyśleć niesie ze sobą bardzo wiele dylematów. Już na samym początku należy zdecydować się, czy wolimy umywalkę nablatową, czy też umywalkę podblatową. Po dokonaniu tego wyboru kolejnym krokiem jest zakup odpowiedniej baterii umywalkowej i oczywiście dopasowanie rozmiaru samej umywalki do wielkości łazienki. Na pierwszy rzut oka zadanie to wydaje się bardzo proste, ale tak naprawdę zakup porządnej umywalki jest naprawdę bardzo trudnym wyzwaniem. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że jest to inwestycja na kilka lat, dlatego też należy poważnie podejść do tematu.

Umywalka nablatowa czy podblatowa?

szeroki wybór umywalek nablatowych duravitUmywalka nablatowa oznacza zdecydowanie więcej miejsca pod samym blatem, dlatego też jest to dobre rozwiązanie dla tych osób, które chcą mieć pod umywalką pojemną szafkę. W przypadku umywalki podblatowej sytuacja wygląda zupełnie inaczej, czyli mamy bardzo mało miejsca pod blatem, ale też zdecydowanie mniej trudno dostępnych zakamarków, dzięki czemu łatwiej utrzymać łazienkę w idealnej czystości. Jeżeli mamy widoczny syfon, to najrozsądniej jest wybrać model dekoracyjny. W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszy się syfon membranowy z silikonową membraną, który hamuje wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Jak wybrać porządną baterię umywalkową?

Wybór umywalki to dopiero połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także wybór odpowiedniej baterii umywalkowej. W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się czy chcemy mieć baterię naścienną, czy też sztorcową. Wybór ten najczęściej determinuje istniejąca instalacja wodna, dlatego też w wielu przypadkach nie będziemy mieć po prostu wyboru. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać odpowiedni model baterii pasujący do naszej umywalki. W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się umywalki bez otworów, które przeznaczone są do baterii naściennych.

Tagged , ,