Szafka pod TV – jak dokonać wyboru?

szafka tv dutchhouse

Mnogość rozmaitych szafek pod TV oferowanych przez producentów na rynku nie ułatwia wcale zadania, jeśli chcemy świadomie i z gustem urządzić nasze wnętrze. Nierzadko zadanie to staje się bardzo skomplikowane, szczególnie gdy nie możemy się zdecydować pomiędzy nowoczesnym designem a wysoką funkcjonalnością. Jak dokonać właściwego wyboru?

Szafka pod TV: jakie jest jej zadanie?

Podstawowym pytaniem jest to, do czego w naszym przypadku potrzebny jest mebel. Jeśli mamy zamiar wykorzystać go głównie funkcjonalnie (np. w przypadku małych wnętrz, gdy notorycznie brakuje nam przestrzeni) warto zatroszczyć się o model z dużą ilością szafek i schowków. Dzięki temu przeznaczymy go także do przechowywania przedmiotów codziennego użytku i zyskamy trochę wolnej przestrzeni.

Gdy nie jest to konieczne, możemy śmiało rozglądać się za modelami jak najbardziej dopasowanymi do wystroju. Tutaj cechy użytkowe nie będą już stać na pierwszym planie.

Odpowiedni wymiar

Dobierając odpowiedni model pod TV szafki nie można przesadzać z rozmiarami: te naprawdę duże przeznaczone są dla największych telewizorów. Niedopasowany wymiar sprawi, że wnętrzu pomieszczenia brakować będzie harmonii. Z tego względu musimy dopasować ją także pod posiadany przez nas sprzęt.

Tagged