Student we Wrocławiu — gdzie mieszkać?

Wrocław niewątpliwie jest miastem bardzo atrakcyjnym pod kątem wykształcenia wyższego. Studenci z całej Polski przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska, w celu zdobywania wiedzy oraz dyplomów. Nie może być jednak mowy o nauce bez odpowiedniego lokum, w którym student może mieszkać. Postarajmy się więc odpowiedzieć na pytanie, gdzie we Wrocławiu najlepiej wynająć nieruchomość dla studenta?

 

Gdzie, jak i za ile?

WrocławPrzy doborze odpowiednich dzielnic Wrocławia postarajmy się opierać na tych trzech podstawowych czynnikach, z których korzystają studenci przy wyborze lokum:

  • położenie, czyli jaką odległość musi pokonać student, aby dostać się na uczelnię
  • warunki mieszkania, czyli kwestie związane z jakością mieszkań oraz punktów znajdujących się w okolicy tj. sklepów czy punktów ksero
  • cena

 

Plac Grunwaldzki i okolice

Mieszkania w śródmieściu Wrocławia chyba wypadają najatrakcyjniej dla wszystkich studentów. To tu mieszczą się największe placówki edukacyjne Wrocławia tj. Uniwersytet i Politechnika wraz ze swoimi akademikami. Komunikacja miejska mieszcząca się przy rondzie Reagana również pozwala na łatwe przemieszczanie się po całym Wrocławiu. Jeżeli chodzi o kwestię związane z warunkami mieszkaniowymi, to odnajdziemy tu zarówno stare, jak i nowe budownictwo zapewniające odpowiednie warunki życia. Zakupy natomiast bez problemu zrobimy w okolicznych marketach czy Pasażu Grunwaldzkim. Ceny wynajmu pokoi zaczynają się od 650 zł.

 

Rynek

Kolejne miejsce, które może zainteresować studentów, w szczególności tych, którzy w trakcie studiów również cenią sobie dobrą zabawę. Samo centrum Wrocławia jak przystało na główną atrakcję turystyczną miasta, mieści w sobie popularne kluby oraz dyskoteki. Również punkty gastronomiczne z dobrym i tanim jedzeniem są tu obecne. W okolicy znajduje się gmach główny Uniwersytetu, jak również wydziały takie jak administracja, historia i prawo czy ekonomia. Minusem jest hałas, który może odstraszać niektórych rezydentów. Ceny wynajmu rozpoczynają się od 800 zł za pokój.

Tagged