Popularne foteliki samochodowe

Kiedy w rodzinie pojawia się dziecko, chcemy zadbać o nie jak najbardziej. W związku z tym, należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka w każdym aspekcie jego życia. Biorąc to pod uwagę, warto zastanowić się również nad bezpieczeństwem dziecka podczas jazdy samochodem.

fotelik samochodowy

Niezbędny fotelik samochodowy

Jednym z głównych akcesoriów, które musi posiadać rodzina planująca wozić dziecko samochodem, jest fotelik samochodowy. Tego typu fotelik ma na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa dziecka podczas jazdy samochodem, kiedy dziecko jest jeszcze małe. Stosowanie fotelika bezpieczeństwa jest regulowane prawnie przez ustawę o ruchu drogowym. W związku z tym, jeżeli rodzice planują podróżować z dzieckiem, zakup odpowiedniego fotelika jest niezbędny. Nie ma możliwości, że dziecko będzie podróżowało na kolanach czy innym podwyższeniu. Warto przestrzegać pewnych reguł podczas zakupu fotelika samochodowego.

Jak wybrać odpowiedni fotelik?

Foteliki samochodowe https://www.sferis.pl/fotelik-samochodowy-3563 często są obiektem dyskusji. Wiele osób uważa, że tego typu foteliki to tylko strata pieniędzy i inwestycja w droższe modele mija się z celem. Inni, szukają modelu gwarantującego jak największe bezpieczeństwo i inwestują w fotelik dość dużą ilość pieniędzy. Niezależnie od tego, czy wybieramy fotelik tańszy czy drogi, warto stosować się do pewnych reguł:

  • fotelik należy kupować odpowiednio do wzrostu dziecka,
  • nie należy kupować fotelika za dużego lub za małego, gdyż dziecko musi mieć głowę na wysokości oparcia,
  • nie warto kupować używanego fotelika od nieznajomego, nigdy nie mamy pewności, że taki fotelik nie jest bezwypadkowy,
  • fotelik powinien posiadać system mocowania adekwatny do posiadanego samochodu, jeżeli fotelik nie jest wystarczająco przymocowany do fotelu samochodu, jego zastosowanie jest bezcelowe.

Chcąc dokonać odpowiedniego wyboru, warto przejrzeć oferty producentów wraz ze szczegółowym opisem oferowanych modeli. Należy dobrać fotelik tak, aby dziecko czuło się w nim przede wszystkim komfortowo, ale by jednocześnie spełniał swoją podstawową funkcję bezpieczeństwa.