Nowoczesność – mniej znaczy więcej

Minimalizm w obecnie panujących trendach aranżacyjnych mieszkań to zdecydowany hit. Świadomie rezygnujemy z bardzo wystawnych, zdobionych mebli na rzecz tych delikatnych, prostych i lekkich, jak na przykład biurka nowoczesne. Są one lekkie, proste i niemal całkowicie gładkie. To sprawia, że bardzo łatwo jest łączyć poszczególne elementy aranżacji gabinetu, na przykład stawiając na odważniejsze dodatki – kolorowe doniczki, abstrakcyjne obrazy, artystycznie wygięte krzesło.

Nowoczesne biurka charakteryzuje też umiłowanie do oszczędzania przestrzeni. W czasie, gdy nie pracujemy blat biurka może funkcjonować jako zwykły stolik lub toaletka. Gdy natomiast potrzebujemy dodatkowej przestrzeni, wystarczy wyciągnąć dodatkowy blat lub rozłożyć biurko niczym scyzoryk, by z komody zrobić stolik do pracy i wygodną szafkę na dokumenty. W nowoczesnych biurkach bardzo istotne jest to, że trudno jest je przypisać do konkretnego pomieszczenia w mieszkaniu. Stąd też są bardzo uniwersalnymi toaletkami, biurkami dla nastolatka, czy stolikami do wykonywania architektonicznych projektów, a bywają też po prostu stołem, przy którym spożywamy posiłki.

Z pewnością nie jest łatwo dokonać wyboru konkretnego biurka do gabinetu lub pokoju dziennego, łączącego funkcje biura i salonu. Właśnie dlatego warto postawić na uniwersalność, minimalizm i praktyczne funkcje, gdyż uniwersalny mebel łatwo jest przechrzcić na inny gdy wymaga tego sytuacja.

Oznaczone