Najpopularniejsze modele umywalek łazienkowych

najlepsza umywalka wpuszczana w blatWybór odpowiedniej umywalki do łazienki to dla wielu osób spory problem biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie sklepy posiadają niezwykle bogatą ofertę. Praktycznie każdego roku wprowadzane są coraz to nowsze rozwiązania, które niestety nie zawsze sprawdzają się tak, jak powinny. Z tego też względu najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania, które od lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Umywalka powinna służyć domownikom przez wiele bardzo długich lat, dlatego też lepiej nie bawić się w żadne eksperymenty, Które jednak rodzaje umywalek sprawdzają się od lat w większości łazienek?

Ceramiczne umywalki wpuszczane w blat

Od kilkudziesięciu lat prawdziwą klasyką w wielu łazienkach są ceramiczne umywalki, które nie tylko są bardzo praktyczne, ale również stanowią idealny element aranżacyjny łazienki. Ceramika to jeden z najtwardszych materiałów a wykonane z niej umywalki wykazują bardzo dużą odporność na wysoką temperaturę, rdzę, kamień oraz działanie środków chemicznych znajdujących się w detergentach. Jednym z lepszych pomysłów jest zakup ceramicznej umywalki wpuszczanej w blat – https://www.ekspercilazienek.pl/umywalki-wpuszczane-w-blat, ponieważ wyposażona jest ona w szafkę, we której wnętrzu znajduje się cała instalacja sanitarna, jednak możliwe jest w niej również ustawienie wszystkich najpotrzebniejszych kosmetyków oraz akcesoriów.

Umywalki kamienne

Dosyć ciekawym trendem, który stosowany jest w wielu łazienkach, są umywalki wykonane z kamienia, które prezentują się dosyć ciekawie i stanowią świetny element aranżacyjny każdego nowoczesnego wnętrza. Takie umywalki mogą być wykonane zarówno z marmuru, jak i piaskowca, dolomitu czy też onyksu. Ogromna paleta kolorystyczna, a także nieregularne kształty to główny powód, dla którego coraz większa liczba osób decyduje się na wybór kamiennej umywalki. Kamień jest dosyć trwały i łatwy w czyszczeniu, jednak wymaga specjalistycznej pielęgnacji.