Moda na brak drzwi

Coraz częściej w domach i mieszkaniach rezygnuje się z drzwi wewnętrznych, ponieważ pragnie się zostawić więcej wolnej przestrzeni. Czy rzeczywiście warto to robić?

Po co drzwi?

Z drzwi rezygnuje coraz więcej osób. Zostawia się głównie drzwi do łazienki, toalety i czasami do sypialni. Robi się to z wygody, ponieważ zajmują one sporo miejsca, które można wykorzystać w znacznie inny sposób. Czy warto jednak decydować się na taki krok?

Przede wszystkim trzeba zadecydować, czy drzwi w pozostałych pomieszczeniach są lokatorom potrzebne. Jeśli ktoś mieszka sam, to w takiej potrzeby raczej nie będzie. Inaczej jest jednak w przypadku osób mieszkających w większym gronie. Brak drzwi może powodować brak prywatności, która każdemu jest w mniejszym bądź w większym stopniu potrzebna. Trzeba więc to naprawdę dobrze przemyśleć?

Jakie wybrać?

Jeśli rzeczywiście w domu jest tak mało miejsca na drzwi, to warto pomyśleć o drzwiach składanych. Tego typu drzwi nie zajmują wiele miejsca. Pozwolą jednak jak najbardziej zachować odrobinę prywatności, o którą walczy wiele osób.

Drzwi składane pomimo tego, że zazwyczaj nie wyglądają zbyt okazale to i tak są warte zainteresowania. Docenią je osoby mieszkające w bardzo małych przestrzeniach, gdzie liczy się każdy centymetr.