Masa bitumiczna jako jeden z najlepszych sposobów ochrony przed wilgocią

Masa bitumiczna jest jednym z najlepszych materiałów izolacyjnych, przeznaczonych do zabezpieczania budynków przed wilgocią. Dzięki unikatowym właściwościom i komponentom masa bitumiczna pozwala na wytworzenie hermetycznej osłony. To one sprawiają, że uzyskana powłoka wyróżnia się wyjątkową szczelnością. Wśród mas bitumicznych można wymienić, takie preparaty jak roztwory asfaltowe, emulsje asfaltowe bądź lepiki asfaltowe.

Charakterystyczną cechą masy bitumicznej jest z jednej strony doskonała elastyczność, z drugiej natomiast wyróżnia się ona wspaniałą przyczepnością do podłoża. Masy bitumiczne to innowacyjne preparaty, w których składzie znajduje się nie tylko asfalt, ale także żywice polimerowe oraz syntetyczny kauczuk. Masa bitumiczna szczególnie dobrze sprawdzi się w czasie wykonywania wszelkiego rodzaju napraw, szczególnie w budownictwie drogowym.  

Masa bitumiczna zdecydowanie lepiej chroni przed wilgocią niż stosowane wcześniej papy, folie lub membrany hydroizolacyjne. Współcześnie jest postrzegana jako rewelacyjne i nowoczesne preparaty rozpuszczalnikowe lub bezrozpuszczalnikowe, dzięki którym wykonywanie powłok izolacyjnych staje się zdecydowanie prostsze. Masa bitumiczna to połączenie kruszywa, lepiszcza i wypełniacza, a czas mieszania składników i dozowanie decydują o jej jakości.

Tagged