Łóżka z palet – co decyduje o ich popularności?

Obecnie coraz częściej można usłyszeć o tym, że coraz więcej osób decyduje się na ekologiczne i ergonomiczne łóżka z palet euro: http://meblepandarek.pl/lozka-z-palet.html tego gatunku do własnej sypialni w domu, czy mieszkania w bloku. Jednak w czym tkwi fenomen tego typu rozwiązań?

Łóżko z palet – dlaczego jest tak popularne?

O znacznej popularności łóżek z palet decyduje w znacznej mierze ich niska cena. Koszt samych palet jest naprawdę niewielki i można je zakupić poprzez aukcje internetowe w cenie 6-30 zł. Najczęściej są to palety używane lub w stanie surowym, dlatego trzeba włożyć nieco samodzielnej pracy w ich odpowiednie przygotowanie. Trzeba je zatem oszlifować za pomocą papieru ściernego lub szlifierki kątowej, a następnie zabezpieczyć za pomocą odpowiedniej bejcy lub dedykowanej do drewna farby. Można również poszaleć nieco z kolorem, ponieważ farby można kupić w wielu pięknych i niepowtarzalnych odcieniach.

łóżko z palet

Łóżko z palet jest bardzo oryginalne

Kolejnym czynnikiem decydującym o popularności łóżek z europalet jest ich oryginalność oraz pewność, że nikt nie będzie miał dokładnie takiego samego mebla. Takie rozwiązania budzą wiele różnych emocji, w większości oczywiście pozytywnych, ponieważ goście oglądający nasze dzieło wypytują się o to, w jaki sposób udało nam się zrobić tak wspaniałe i funkcjonalne łóżko. My natomiast z dumą możemy opowiedzieć całą historię mebla wykonanego ręcznie.