Kupowanie i ustawianie narożnej sofy

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu a centralnym jego punktem powinna być wygodna sofa. Obecnie klasyczne sofy narożne cieszą się największą popularnością, ponieważ pomagają zaoszczędzić nieco więcej miejsca w pomieszczeniu, przez co są bardziej praktyczne. Jaki jednak narożnik kupić do salonu i w jaki sposób należy go ustawić?

Jaka sofa narożna do salonu?

Wybór sofy narożnej uzależniony jest przede wszystkim od wielkości salonu oraz funkcji, jaką ten mebel powinien spełniać. Jeśli salon jest niewielkich rozmiarów, to najlepiej zdecydować się na model kompaktowy, czyli bez pełnych boków. W przypadku dosyć dużego salonu warto jednak postawić na nieco większy model, który pomieści co najmniej kilka osób, stanowiąc tym samym centralny punkt życia rodzinnego. Wybierając jednak większą sofę, należy pamiętać o tym, aby nie stawiać w salonie zbyt wielu mebli, aby nie zagracić tego pomieszczenia.

Jak ustawić narożną sofę?

Wielu osobom wydaje się, iż narożną sofę można ustawić wyłącznie w rogu pomieszczenia, jednak nie jest to prawdą. Oczywiście, jeśli salon jest dosyć mały, to taka sofa powinna znaleźć się w samym rogu, ponieważ pomoże zaoszczędzić trochę więcej miejsca. Jeśli jednak salon jest dosyć duży, to taką sofę można z powodzeniem postawić na środku pomieszczenia. W sytuacji, gdy salon połączony jest z kuchnią, narożnik powinien znaleźć się na granicy tych dwóch pomieszczeń.

Tagged ,