Kuchnia w stylu skandynawskim

kuchnia dutchhouse

Wiele osób w ostatnich latach zachwyciło się stylem skandynawskim. Jest on coraz częściej zapraszany do polskich domów przede wszystkim z uwagi na swą wyjątkową funkcjonalność oraz szczególny wyraz, który kojarzy się z ciepłem i domową atmosferą. Jak wprowadzić styl skandynawski ze sklepu DutchHouse.pl do kuchni i na co warto zwrócić uwagę? Oto kilka prostych porad.

Prostota przede wszystkim

Skandynawski styl jest przede wszystkim prosty i funkcjonalny. Warto więc pozbyć się zbędnych dodatków i udziwnień na rzecz rozwiązań praktycznych i uniwersalnych. Świetnie sprawdzą się więc proste meble, które pomieszczą wszystkie rzeczy, które nie muszą znajdować się na wierzchu.

Jasne barwy w kuchni

Wiele osób nie wyobraża sobie kuchni w jasnych barwach. Jednak skandynawskie wnętrza powinny być przede wszystkim jasne i widne. Warto więc wybierać meble w kolorze naturalnego drewna oraz dodatki w barwach bieli, beżu oraz jasnych pasteli.

Miękkie dodatki

W kuchni idealnie sprawdzają się dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Niewiele osób zapewne przekona się do dywanu na środku kuchni, jednak chłodny wystrój można ciekawie urozmaicić na przykład lnianymi zasłonami, obrusem lub wełnianymi poduszkami na kuchenne krzesła.

Tagged ,