Jakie właściwości ma fuga silikonowa?

Fugi używane do płytek ceramicznych przyjmować mogą naprawdę różne postacie. Mogą być wykonane z różnych materiałów, a co najważniejsze, mogą mieć najróżniejsze przeznaczenia. Pośród jednak naprawdę dużej ilości takich produktów, szczególną uwagę wzbudza fuga silikonowa. Jakie są jej właściwości, a także gdzie może być użyta?

Czym charakteryzuje się fuga silikonowa?

Fuga silikonowa to przede wszystkim niezwykłe połączenie bardzo dużej odporności na wiele zagrożeń, a także bardzo ładnego wyglądu. Dzięki temu, że mowa o fudze elastycznej, świetnie przylega ona do podłoża, jest zupełnie wodoszczelną barierą, dzięki czemu zabezpiecza przed dostawaniem się pod płytki wilgoci. Dzięki elastyczności możliwe jest również świetne pracowanie fugi na bardzo szerokim zakresie temperatur otoczenia. Fugi silikonowe do płytek odporne są na działanie kurzu i pyłu, a także silnych środków czyszczących.

Fuga silikonowa cena

Jak więc widać, właściwości takiej fugi są naprawdę bardzo szczególne i warte uwagi. A jak przedstawia się je cena? Musi być w końcu dość wysoka, skoro takie są jej możliwości od strony pracy.
Jak się jednak okazuje, mowa tu jest o produkcie wykonanym z silikonu, więc jego cena nie jest zbyt wysoka. Pomimo więc swoich możliwości plasuje się mniej więcej pośrodku cen klasycznych fug.

Gdzie może być użyta fuga silikonowa?

Czy jest jakieś miejsce, gdzie szczególnie mocno można polecić użycie fugi silikonowej? Jak się okazuje, jak najbardziej tak, a jest nią taras. Fuga silikonowa na taras to wręcz idealne rozwiązanie. Nie tylko jest to fuga, która świetnie się prezentuje, łatwo się ją nakłada i odporna jest na działanie kurzu i brudu, lecz również jest ona zupełnie niewrażliwa na mróz, na silne słońce, wysoką temperaturę, lecz nawet na promieniowanie UV, więc z biegiem lat nie straci swojego naturalnego koloru.